Małopolski i polsko-słowacki transport jest w ich rękach: dyrektorzy Michał Pierzchała, Paweł Obrzut i Krystian Zieliński

Pół Krakowa wie, że dyrektorem odpowiedzialnym za krakowski transport jest Łukasz Franek – jedni go kochają, inni nienawidzą, w każdym razie jest znany i nie unika dyskusji o wspólnych sprawach, również na Facebooku. Mało kto wie, kim są jego odpowiedniki na szczeblu wojewódzkim. Departament Infrastruktury Drogowej i Transportu to jeden z najważniejszych wydziałów Urzędu Marszałkowskiego, o kluczowym znaczeniu na życie każdego z nas. Wypełniając podstawową misję mediów, jaką jest wnoszenie transparentności do życia publicznego, przedstawiamy Państwu dyrektora i wicedyrektorów kluczowego departamentu 3,4 milionowego województwa, odpowiadających za transport obszaru większego niż nie jedno europejskie państwo i większego niż połowa Słowacji.
Małopolskim transportem od 2019 roku rządzi Michał Pierzchała. Rzadko gości w mediach, ale niech ten fakt Państwa nie zmyli. Michał Pierzchała jest dyrektorem de facto najważniejszego departamentu w jednym z pierwszej piątki najważniejszych województw Polski. Z tego względu jest jedną z najbardziej wpływowych osób w Małopolsce, podobnie jak dwójka jego zastępców. Odpowiada pośrednio za drogi, koleje, autobusy, pociągi, połączenia transgraniczne ze Słowacją, a tym samym – również w jego rękach leży powodzenie lub fiasko sztandarowego rządowego projektu Trójmorza, współpracy wyszehradzkiej i współpracy karpackiej.

Zastępcą dyrektora jest Paweł Obrzut. Nie ma go na Facebooku, jest niewidoczny dla Mieszkańców i opinii publicznej. Odpowiada m. in. za autobusy transgraniczne – za ich sukcesy i porażki. Pracował w Urzędzie już wcześniej, został awansowany na zastępcę dyrektora w 2020 roku.

Pod koniec 2020 roku utworzono posadę drugiego zastępcy dyrektora departamentu, został nim Krystian Zieliński. Wcześniej pełnił funkcję komisarza Niepołomic, zastępując burmistrza Romana Ptaka.

W zeszłym tygodniu wysłaliśmy zapytanie prasowe z prośbą o biogram i zdjęcie każdego z trójki dyrektorów wraz z ich osiągnięciami i programem, co chcą zrobić na stanowisku, na czym im najbardziej zależy. Jak tylko otrzymamy odpowiedź, opublikujemy stosowny materiał na naszych łamach.

Jakub Łoginow
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *